Pierwsza wizyta

Pierwsze spotkanie to długa rozmowa (30-40 min) nazywana wywiadem dietetycznym. Towarzyszy jej wypełnianie ankiety, abym mogła zebrać wszystkie niezbędne informacje i zaproponować plan diety i czas trwania kuracji. Pytam szczegółowo o ogólny stan zdrowia, tryb życia, wysiłek fizyczny, nawyki żywieniowe, rozkład dnia, ilość posiłków oraz ich pory. Wybieramy razem ulubione produkty i te, których wolą Państwo unikać. Na pierwszą wizytę warto przynieść wyniki badań lekarskich nie starsze niż 6 miesięcy.

Nieodłącznym elementem tego, jak i każdego innego spotkania, jest ważenie, przy którym określam nie tylko masę ciała, ale także, ilość tkanki tłuszczowej, wody, masy mięśniowej oraz podstawową przemianę materii, czyli dobowe zapotrzebowanie na kalorie. Podczas ważenia nie ma potrzeby rozbierania się, do pomiaru składu ciała wystarczą bose stopy.

Na kolejne spotkanie przygotowuję dla Państwa szczegółowy jadłospis i wspólnie go omawiamy. Przekazuję Państwu wskazówki jak stosować dietę i podpowiadam jak przetrwać trudne chwile. Ustalam z Państwem pierwszy mały cel do osiągnięcia do czasu kolejnego kontrolnego spotkania. Jest ono konieczne by sprawdzić pierwsze efekty, a Państwo mają możliwość podzielić się własnymi spostrzeżeniami, które mogą mieć duże znaczenie podczas ustalania dalszej kuracji. Ilość wizyt zależy od potrzeb oraz od ustalonego indywidualnego planu. Układając dietę zawsze biorę pod uwagę możliwości czasowe do sporządzania posiłków, preferencje kulinarne oraz smakowe “zachcianki”. Przez cały czas kuracji możecie Państwo liczyć na wsparcie i stały kontakt ze mną.